Інформація щодо обмеження масових заходів!

Львівський оперний театр ім. С. Крушельницької

м.Львів, пр.Свободи, 28

Перший камінь у підмурівок театру було закладено у червні 1897 року. Проектував і зводив театр відомий у Європі архітектор Зигмунт Горголевський – автор багатьох монументальних споруд у Польщі та Німеччині.
Відкрився театр для глядача 4 жовтня 1900 р. Цього вечора в приміщенні театру відбувся показ прем"єри – лірико-драматичної опери "Янек" В.Желенського – про життя карпатських верховинців. Провідну партію співав український тенор Олександр Мишуга.
Львівську оперну сцену ощасливили виступами всесвітньовідомі виконавці – Олександр Бандровський, Гелена Рушковська – Збоїнська, Ян Кепура, Яніна Королевич-Вайдова, Джемма Беллінчіоні, Маттіа Баттістіні, Ада Сарі та ін. Яскраву сторінку в історії театру вписали співаки – українці: О. Любич-Парахоняк, О. Руснак, Є. Гушалевич, О. Носалевич, А. Дідур, О. Мишуга, М. Менцинський, С. Крушельницька та ін., мистецтво яких стало національною гордістю народу і дістало всесвітнє визнання.
З приєднанням Західної України до складу Союзу РСР Великий міський театр переіменовано на Львівський державний театр опери та балету з підпорядкуванням його Міністерству культури України.
Після Другої світової війни в історію театру вписані імена тих, чия творчість сприяла утвердженню музично-сценічного осередку на західноукраїнських землях. У повоєнні роки за диригентський пульт оперного театру стали композитори львів'яни М. Колесса та А. Солтис. Митці – В. Скляренко, М. Стефанович, П. Кармалюк, В. Кобржицький, З. Гончарова, Н. Слободян, О. Сталінський,, Г. Ісупов, О. Поспєлов та ін. суттєво зміцнили творчий склад театру.
Для участі в окремих виставах запрошувалися народні артисти СРСР І.Козловський, Б. Гмиря, З. Гайдай, М. Литвиненко–Вольгемут, І.Паторжинський. У сторіччя від дня народження (1956 р.) великого українського письменника Івана Франка, театрові присвоєно його ім'я. У двохтисячному році, в ході святкування 100-річчя театру, на просьбу творчої інтелегенції Львова, театр Указом Президента України переіменовано на театр імені Соломії Крушельницької.


Переглянути більшу мапу


Минулі події

  • Машина Времени 22 листопада, 19:00
  • Олександр Пономарьов. Полонила ти... 16 жовтня, 19:00
  • Ніно Катамадзе & Insight 21 листопада, 19:00
  • Олександр Пономарьов з симфонічним оркестром 10 жовтня, 19:00
  • Симфо-шоу "Світові хіти" 30 листопада, 19:00
  • LOBODA (Лобода) 25 листопада, 20:00
  • Ніно Катамадзе & INSIGHT з оркестром 17 листопада, 19:00
  • Андрій Макаревич & Ідиш джаз 9 листопада, 19:00
  • Jamala ( Джамала) 3 листопада, 20:00
  • Творчий вечір Кості Ігнатенко " Тільки любов одна..." 8 червня, 19:00
Питання? Відповідь!
+