Жовтневий Палац (МЦКМ Мала зала)

Алея Героїв Небесної Сотні, 1
... Цю прекрасну будівлю в центрі Києва знає кожен. Колишній Жовтневий палац культури, а нині - Міжнародний центр культури і мистецтв - є справжнім шедевром архітектури, спроектованим у минулому столітті всесвiтньо вiдомим Вікентієм Беретті.
 
Лише з висоти пташиного польоту можна охопити поглядом увесь цей самобутній ансамбль. Вишуканість зовнішнього вигляду повною мірою відповідає і комфортності і ошатності внутрішніх приміщень. Один з найкрасивіших та найбільших в Києві театральних залів вміщує понад дві тисячі глядачів. Просторі фойє, зручні класи для занять художньою самодіяльністю, мармур та дзеркала - все це налаштовує на урочистий настрій, дарує піднесення і натхненний стан.
 
Разом з тисячами простих робітників, студентів та людей різних професій, тут можна було побачити видатних діячів культури та мистецтва Максима Рильського, Володимира Сосюру, Андрія Малишка, Льва Ревуцького, Авмросія Бучму, Наталію Ужвій, Гната Юру та багатьох інших.
 
А 24 грудня 1957 року Жовтневий палац культури гостинно відчинив двері для відвідувачів. Відтоді понад 40 мільйонів чоловік побували на різноманітних культурно-мистецьких заходах палацу. І найпочесніші серед них - звичайно, діти, оскільки свята Новорічної ялинки стали для них традиційними.
 
Міжнародний центр культури і мистецтв з повним правом можна назвати кузнею талантів. У численних гуртках художньої самодіяльності, народних ансамблях, любительських об’єднаннях та клубах починали свою творчу стежину нині відомі майстри сцени. Так, перші кроки у велике мистецтво робили тут Дмитро Гнатюк, Анатолій Солов’яненко, Белла Руденко, Анатолій Мокренко, Юрій Гуляєв, Діана Петриненко, Степан Турчак та багато інших.
 
Справжніми святами народної творчості можна назвати і традиційні огляди, конкурси, фестивалі, які проводяться Міжнародним центром культури і мистецтв. На його сцені з великим задоволенням працюють професійні і самодіяльні таетральні та концертні колективи з Молдови, Грузії, Литви, Естонії та інших країн.
 
І все ж найяскравіші сторінки у літопис цього культурно-мистецького закладу вписують відомі не лише в Україні самодіяльні колективи Центру - народний ансамбль народного танцю - "Горлиця", народний оркестр народних інструментів, народна вокальна студія, оперна студія, народний ансамбль класичного балету "Просвіт" та інш. А для найменшеньких - дитячі зразкові колективи "Вітерець", "Співаночка".
 
Завжди з успіхом виступає естрадно-джазовий оркестр "Музична лабораторія". Про високу оцінку діяльності самодіяльних митців свідчить і той факт, що 8 колективам присвоєно звання "Народний" та "Зразковий". Аматорам аплодували глядачі не лише багатьох міст України, а й далеко за її межами - в Італії, Франції, Німеччині, Фінляндії, Канаді, Португалії, Японії, США, Польщі, Угорщині тощо.
 
Міжнародний центр культури і мистецтв і сьогодні є справжнім центром духовної столиці України. Скажімо бібліотекою, яка має унікальний фонд, що налічує понад 70 тисяч екземплярів, може похвалитися не кожен заклад культури. Різноманітні зустрічі з відомими письменниками, композиторами, представниками дипломатичних кіл, державними та громадськими діячами, народними депутатами сприяють духовному відродженню країни, додають наснаги і творчого горіння.
 
А у світлих і просторих залах фойє завжди ефектно й виграшно розміщуються численні виставки - живопису, фото, товарів, народного споживання, технічні тощо. Тож від затишного сімейного свята, відзначення ювілейних дат, до міжнародних конференцій, симпозіумів, семінарів, семінарів, з’їздів - такий спектр можливостей міжнародного центру культури і мистецтв. І віриться - минатимуть роки, а творчий літопис одного з найпрестижніших та найулюбленіших закладів культури в центрі столиці поповнюватиметься все новими й новими яскравими сторінками...