У звʼязку з воєнним станом частина заходів не відбудуться. Слідкуйте за інформацією на сторінках подій.

Київський Академічний Ляльковий Театр

вул. Грушевського, 1-а

Київський державний театр ляльок, Ляльковий театр Київ, Київський Державний Академічний театр ляльок, театр ляльок київ

 
Київський державний театр ляльок - найстаріший театр ляльок України, заснований 27 жовтня 1921 при Київському театрі для дітей ім. І.Франка (нинішній Театр юного глядача на Липках) за ініціативою народного артиста України О.І.Воломарського і І.С.Деевоі. Перший театральний сезон був відкритий двома спектаклями - «Старовинний петрушка» та «Музики» за Л. Етібовім в інсценуванні П. Щербатіпського.
 
Першими в історії театру акторами, які почали кращі традиції театру, були Ф.Андріевська, М.Козловській, А. Михайлов, І.Залізняк, А.Вишневський, Т.Васнецова, м.Сороки, Я.Жовінській.
Саме ці актори-засновники зробили перші кроки на шляху до Парнасу, яким в 30-і роки пішли їх послідовники: художник-постановник Е.Марголіна, художник Е.Васільева, актори Ю.Соколік, Е.Певіна, Г.Трубецька, Е. Стороженко, Я.Мірсаков, М.Потоцький, Р.Котвіцька, Ф.Аннінська, А.Буряковській, Е.Солодар, Б.Гончаров і В.Гончарова.
Майстерність лялькарів нашого театру була визнана в 1937 році на I Всесоюзному фестивалі театрів ляльок, де єврейським філією театру було показано вистави «Чарівна зерно» О.Куішіча і «Лейзер дер Брейзер» Б.Гутянського, за які театр зайняв I місце.
Щасливі роки напруженої творчої роботи перервала війна ...
Вже в 1946 році в звільненому Києві проходить перша післявоєнна спектакль театру. До дітей повернувся улюблений колектив, який на той час очолював М.І. Тобілевич, дочка Карпенко-Карого.
У приміщенні колишньої кенаси на вул. Ярославів Вал, 7, де тоді працював театр, в різні роки було поставлено багато цікавих вистав режисерами З.Пігуловіч, Л.Зарубінім, Я.Жівінськім, О. Іщенко, О.Сумароковім. Пізніше в репертуарі театру з'являється спектакль для дорослих «Божественна комедія» І. Штока Данте, постановку якої здійснив режисер М.Рудін в співдружності з художником Г. Марголін і композитором В.Шкаловім.
Великою популярністю користувалася у киян спектакль для дорослих «Чортова млин» Я. Дрди і І.Штока в постановці А. Сумарокова.
 
Великі творчі успіхи і досягнення театру підтверджує отримання в 1946 році і Премії на Всеукраїнському огляді театрів ляльок, на якому було показано виставу «Вовк і семеро козенят» в постановці Я. Жовінського.
 
Сучасний Київський державний театр ляльок гідний своїх славних попередників.
Глибоке розуміння сучасного лялькового театру, велика творча культура, яскрава образність і поетичність відрізняють Київський державний академічний театр ляльок серед інших театрів.
 
З 60-х років художнє керівництво театру здійснює учень професора М.М.Корольова, заслужений артист України, заслужений діяч культури Польщі Ю.і.Сікало.
З ініціативи Ю.І.Сікало при театрі була відкрита студія з підготовки акторів-лялькарів, а при Київському коледжі естрадно-циркового мистецтва - спецкурси «Актор з лялькою на естраді» і «Актор тетра ляльок».
Надзвичайно високий професійний рівень акторського складу театру дозволяє здійснювати будь-який задум режисера і драматурга. Результатом щоденної наполегливої і напруженої роботи творчого колективу театру є великий репертуар, де представлені кращі досягнення української та світової лялькової драматургії.
 
Завдяки плідній співпраці театру з вітчизняними драматургами в репертуарі з'являються вистави «Барвінок» Б.Чалого, «Наш веселий Колобок», «Кішки-Горошко» і «Женчик-Бренчік» Г.Усач, «Давня легенда» П.Вісоцького, «пригоди козака Голоти »і« Яви нам ангелів твоїх »Н.Шейко-Медведєвої,« За Синьої Птахом »і« Мишкові пригоди »Ю.Чеповецького,« Закоханий принц »В. Данилевич, «Чарівна рукавичка» І. і Я.Златопольськіх, «Пригоди Дідуся Мороза» і «Новорічний сюрприз Кролика Квики» Петренко, «Новорічна чудасія» та «Пригоди Світлофора Світлофоров іча» В. Нестайко.
 
Театр плідно працював з відомими українськими композиторами: заслуженим діячем України І.Карабиця, народним артистом України І. Шамо, народним артистом України А.Філіпенко, В. Шаповаленко, Л.Маркеловім, Ш.Мешко, заслуженим діячем М.Чембержі і лауреатом багатьох театральних премій «Пектораль», заслуженим діячем мистецтв України Ю. Шевченко.
З ініціативи Київського державного театру ляльок з 1991 року в Києві проводяться Міжнародні фестивалі театрів ляльок. У фестивалях брали участь провідні театри ляльок з Бельгії та Австрії, Канади та Словаччини, Фінляндії і Японії, Китаю, Швеції та інших країн.
Міжнародний фестиваль театрів ляльок, за оцінками фахівців різних країн, визнаний одним з найпрестижніших фестивалів Європи.
Київський державний театр ляльок гідно представляв Україну на престижних міжнародних театральних форумах і фестивалях в Австрії, США, Перу, Канаді, Словаччині, Японії, Південної Кореї, Польщі, Болгарії, Білорусії, Росії.
 
За видатну багаторічну діяльність по естетичному вихованню підростаючого покоління засобами театрального мистецтва, велику громадську діяльність, організацію та проведення міжнародних фестивалів, сприяли зміцненню творчих зв'язків між
народами різних країн, в 1995 році театр був удостоєний Міжнародної премії «Дружба».
Театр є колективним членом Міжнародної асоціації діячів театрів ляльок «УНІМА».
Трупа театру налічує 24 талановитих високопрофесійних акторів-ляльководів, випускників творчих навчальних закладів України. Серед них є провідні майстри сцени, зокрема В.Русан, В.Малінській, А.Россе, С.Чуркін і Л.Ясіновська, які передають свій унікальний творчий досвід обдарування молоді.
За підсумками міського огляду творчої молоді переможцем став молодий актор театру С.Несін за роль Солдатика в спектаклі «Стійкий олов'яний солдатик» В.Данилевича.
30 жовтня 2002 Рішенням Колегії Міністерства культури і мистецтв України за вагомий внесок у розвиток українського театрального мистецтва Київському державному театру ляльок надано статус академічного театру.