Житомирський театр ім.І. Кочерги

м. Житомир, пл. Соборна, 6
Роком народження театру в Житомирі вважається 1809 року, коли в спеціально побудованому для видовищ приміщенні відбулося його урочисте відкриття. Але незабаром дерев'яний театр згорів.
 
Нова будівля, яке збереглося до наших днів, було побудовано в 1858 році. На той час приміщення житомирського театру вважалося одним з кращих в Україні. Уродженець Житомира, відомий російський письменник Лев Нікулін у книзі «Люди російського мистецтва» згадував: «Це був справжній театр, затишний і благородний зал з ложами бенуара і бельетажу, із чудовою акустикою. Зал був майже круглий, і слово, вимовлене на сцені пошепки, чулося так, точно вам прошепотіли його на вухо. Плафон театру був розписаний літаючими пухкими купідонами і млосно усміхненими музами, лірами і гірляндами ».
 
Одним з ініціаторів будівництва театру і формування трупи акторів був польський письменник-гуманіст Юзеф Ігнацій Крашевський, автор повістей з селянського життя, який жив в Житомирі в 1853-1860 рр.
 
На сцені Житомирського театру виступали видатні українські актори. У 1883 році тут гастролювали українська трупа М. Л. Кропивницького і М. П. Старицького, пізніше - І. К. Карпенко-Карий, М. К. Садовський, М. К. Заньковецької.
 
Любителі театрального мистецтва бачили спектаклі за участю відомих російських драматичних акторів і прославлених співаків. Тут виступали Г. Федотова, М. Савіна, В. Комиссаржевская, П. Орленев, негритянський трагік Айра Олдрідж, Л. Собінов, французька співачка Поліна Віардо. У липні 1903 року в місто приїжджав Ф. І. Шаляпін і дав кілька концертів.
 
Нині Житомирський музично-драматичний театр імені І. Кочерги займає одне з найважливіших місць в культурному житті міста.

Поточні події

Слава Благов
6 березня, 19:00
ціна: від 160 грн
Замовити квитки Залишилось квитків: 15
Вистава "Тітонька Чарлі"
11 березня, 19:00
ціна: від 120 грн
Замовити квитки Залишилось квитків: 358
Національний Балет Грузії «СУХІШВІЛІ»
21 березня, 19:00
ціна: від 600 грн
Замовити квитки Залишилось квитків: 431
PRIME ORCHESTRA. симфо-шоу КИНОХИТЫ
16 квітня, 19:00
ціна: від 160 грн
Замовити квитки Залишилось квитків: 477
Концертна програма «ШАМПАНСЬКІ ОЧІ»
22 вересня, 19:00
ціна: від 139 грн
Замовити квитки Залишилось квитків: 395

Минулі події

Питання? Відповідь!
+