Чернівецький драмтеатр ім. О. Кобилянської

Чернівці, Театральна площа, 1
Чернівецький театр - це мрія з оксамиту і золота, спроектована віденськими архітекторами Гельмером і Фельнером. І все ж вони були запрошені на роботу в Чернівці лише після того, як були побудовані за їх проектами театри у Відні й Одесі.
 
Чернівецький театр - це пам'ятник обізнаним з культурою чернівчанам, які найбільше боялися уславитися провінції і палко прагнули ні в чому не поступатися шановному Метрополь Відні ". Так писав німецький письменник Георг Гайнцен.
 
Одним з найкрасивіших місць Чернівців є ансамбль Театральної площі, з гранітними спусками до скверу в центрі. Окрасою і ключовим спорудою в забудові площі є музично-драматичний театр г .. О. Кобилянської, побудований в 1903-1905 рр. За проектом архітекторів Ф.Фельнер і Г.Гельмер як міський театр. За архітектурою та інтер'єром він не поступався віденським. Про це втілення мистецьких амбіцій чернівчан гарно висловився австрійський публіцист Г.Гайнцен: "Чернівецький театр - це мрія з оксамиту і золота, спроектована віденськими архітекторами Гельмером і Фельнером ... Чернівецький театр - це пам'яті" Пам'ятка обізнаним з культурою чернівчанам ... ". тут виступали великі майстри оперної і драматичної сцени Європи: великий Енріко Карузо, Федір Шаляпін, Соломія Крушельницька, Марія Бієшу, актор австрійської драми Моїссі і інші.