Харківська філармонія. (Органна зала)

вул. Римарська, 21
Як дістатися:
 
Метро:
Архітектора Бекетова, Історичний музей, (пішки від 15 хв).
 
Маршрутні автобуси:
№20е, №78е, №119е, №202е, №117е (зупинка Театр опери та балету ім. Лисенка)

Опис
Органний зал Харківської обласної філармонії прикрашає унікальний, найбільший в Україні орган, який побудовано всесвітньо відомою німецькою фірмою Alexander Schuke. Його вага 40 тонн, а висота 15 метрів. Кожний орган цієї фірми будується по індивідуальному проекту, і є унікальним витвором органобудівного мистецтва, як по дизайну, так і по характеру звучання.
 
Новий орган філармонії було виготовлено у передмісті Берліну — місті Вердер, а в червні 2012 року перевезено до Харкова. Cпочатку інструмент зберігався в спеціальних сховищах філармонії, а в 2016 році, коли будівельні роботи в новому органному залі було закінчено, німецькі спеціалісти фірми Alexander Schuke почали його установку. Влітку 2016 року інструмент монтувався, а восени проходила його настройка та інтонування. Нарешті, 18 листопада 2016 року відбувся урочистий концерт-відкриття.
 
У органу “Alexander Schuke” Харківської філармонії 72 регістра (тембри) — це в півтора рази більше, ніж у старого органу, який знаходиться в Успенському соборі. Він має 4 мануали, педаль, та близько 5 700 труб.
 
Найбільші труби органу мають висоту близько 9 м, вага кожної з таких труб-гігантів досягає майже півтонни. Найменші труби довжиною всього кілька десятків сантиметрів.
 
Цей величний інструмент здатний видавати звуки найширшого діапазону частот — від інфразвуку до нижньої межі ультразвуку, від найтихішого pianissimo до громоподібного fortissimo. Особливістю органу Харківської філармонії є рюкпозитив з підвищеними можливостями виконання романтичної музики.
 
Крім традиційних частин органу, новий інструмент фірми Alexander Schuke забезпечений комп’ютером, який здатний запам’ятовувати і записувати багато сотен варіантів регістровок. На пульті органіста над пюпітром встановлено монітор, над пультом — телекамера, що дозволяють органістові, що грає з оркестром або хором, бачити на екрані рухи диригента.
 
Наявність такого інструменту дає необмежені можливості виконання будь-якої музики найкращими органістами з усього світу. Лише за перший рік до органного залу Харківської філармонії з концертами приїжджали органісти з Італії, Франції, Латвії, Германії, Польщі.

Мапа

 

Поточні події

"Моя чарівна леді та привид опери"
20 травня, 18:00
ціна: від 180 грн
Купити квитки Залишилось квитків: 178
Орган та опера
22 травня, 18:00
ціна: від 180 грн
Купити квитки Залишилось квитків: 116