ПК Дніпроспецсталь

Запоріжжя, бул. Шевченко, 1
Визначною подією в житті заводу і міста було відкриття 4 листопада 1977р. заводського Палацу культури, якому спочатку було присвоєно найменування «Жовтневий», але з часом було замінено на Палац культури «Дніпроспецсталь».
 
Палац побудований за особистою ініціативою і при самому безпосередньої участі директора заводу Костянтина Сергійовича Єльцова. У будівництві палацу брали участь всі трудящі заводу, тобто Палац побудований способом народного будівництва.
 
«Відповідно до Постанови Ради Міністрів СРСР від 16 лютого 1969 року в складі проектного завдання реконструкції і розширення заводу передбачено будівництво будинку культури електрометалургів на 1000 місць. Будівництво будинку культури дозволено наказом Міністра чорної металургії № 107 від 18 лютого 1969 р Заводу відведена територія під будівництво будинку культури та в 1969 р його будівництво розпочато ».
 
У 1969 році на проспекті Жданова був відгороджений ділянку території прилеглого до проспекту. Серйозні роботи на цьому об'єкті не велися, оскільки вести їх було за що і нікому.
 
І в 1971 р директор заводу підписав наказ «Про організацію будівництва будинку культури електрометалургів силами заводу».
 
Але тільки в 1976 році відбулися суттєві зрушення на будівництві ДК. Був створений штаб комсомольсько-молодіжної будівництва, в яку увійшли заводчани і комсомольці підрядних організацій «Металлургстроя» і «Мартенстроя», а також ПТУ № 16.
 
Матеріали для будівництва збирали по всьому колишньому Союзу, сантехніку привезли з Італії, меблі з Угорщини. Австрійська люстра, упакована в 17 ящиків, приїхала до палацу з Московської міжнародної виставки «Експо-76». Київський камвольний комбінат виготовив завісу для сцени великого залу.
 
4 листопада 1977 року палац відкрився багатолюдним урочистим мітингом, а завершився цей святковий день концертом учасників художньої самодіяльності заводу, які і були першими новоселами палацу.
Питання? Відповідь!
+