У звʼязку з воєнним станом частина заходів не відбудуться. Слідкуйте за інформацією на сторінках подій.

Старобільський районний будинок культури ім. Т.Г.Шевченка

вул. Центральна, 33

6 листопада 1959 року в місті Старобільську був відкритий перший районний Будинок культури в області. І відразу ж з перших днів свого відкриття, він став методичним центром клубних установ району.

У 1981 р в Будинку культури був добудований танцювальний зал і реконструйований глядацький.
Саме в нашому районному Будинку культури вперше в області було присвоєно самодіяльному колективу звання «народний». У нашому Будинку культури почали свою творчу біографію такі відомі діячі культури і мистецтв як:

Заслужений артист Росії - Георгій Назаренко,
провідний балетмейстер Британського Королівського балету - Олександр Агаджанов,
артист державного президентського оркестру - Валентин Густілін,
директор обласної наукової бібліотеки ім. Горького - Інна Рибянцева,
директор Луганського культурно-освітнього училища - Костянтин Майборода.У складі активу творчої групи Старобільського районного Будинку культури працювали справжні професіонали такі як:
керівник народного ансамблю танцю «Веселка» Ніна Василівна Сушинська, в даний час - вона Заслужений працівник культури України; талановиті керівники народного театру - Зоя Супакова і Ольга ЧЕРЕВАТИЙ;
керівник народної циркової студії Анатолій Нещерет;
людина володіє величезним потенціалом життєвої енергії - методист з музичного жанру Юрій Німців;
кращий методист області - Віра Миколаївна Метракова, що передала своє керівництво метод. кабінетом Людмилі Верховод;
справжній професіонал, любитель мистецтва духової музики, керівник народного духового оркестру Кудрявцев Павло Васильович, який передав естафету керівника Володимиру Туке, який працює на цій посаді і по теперішній час. Доставку на концертні майданчики на вищому рівні, з музикою і з вітерцем забезпечував і робить це до сих пір наш незмінний водій Микола Домарев.

Першим керівником Старобільського районного Будинку культури була чудова людина, педагог за освітою, Костянтин Іванович Майборода, який згодом став директором Луганського державного культосвіт училища. Естафету керівництва прийняв, на той час художній керівник РДК, заслужений працівник культури України, Емарлен Федорович Живаго, в подальшому він зайняв посаду директора обласного центру народної творчості, а потім директора Луганського музично-драматичного театру. Третім керівником Старобільського Будинку культури став Анатолій Семенович Рибянцев, який після обійняв посаду заступника директора обласного центру народної творчості, а так само завідувача відділом культури м Луганськ. У 1969 р директором Старобільського районного Будинку культури став Анатолій Васильович Бойцов, якому по праву свого часу було присвоєно звання Заслуженого працівника культури України. Далі вуздечки правління передавалися від Леоніда Миколайовича Жлобіча до Костянтина Семеновичу Семикоз, який пропрацював директором близько 10 років. Потім його змінив Федір Миколайович Застава. А його, в свою чергу, нинішній директор Будинку культури Микола Григорович Порхун.


Минулі події