Дніпровський театр ім. Т.Г.Шевченка

вул. Воскресенська, 5


Просмотреть увеличенную карту

 

Дніпропетровський академічний український музично-драматичний театр   ім. Т.Г.Шевченка засновано  1918 року в Києві як перший професійний театр України, який мав статус державного, згідно із законом уряду Української держави від 23 серпня 1918 року, про що свідчить «Державний вісник» №42,43 (ЦДАВО, фонд 2201, опис 1, справа 61, аркуші 37,40) і мав назву Державний драматичний театр України. 

    У 1919 році Державний драматичний театр було перейменовано у Перший державний драматичний театр України ім. Т.Г.Шевченка. У перші роки театром «європейського репертуару» (таку неофіційну назву він мав)  керували:  головний режисер О.Загаров та  І.Мар’яненко (директор театру). У  20-ті роки у театрі служили всесвітньовідомі митці: поет Павло Тичина (перший завліт театру), режисер і реформатор українського театру Лесь Курбас, актори  А.Хорошун,  Г. Борисоглібська, С.Паньківський, Г.Мещерська, Ф.Левицький, В.Василько, Л.Гаккебуш, М.Тінський, О.Сердюк, О.Смирнов, Г.Маринич, Є.Сидоренко, О.Зініна, М.Домашенко, І. Замичковський, К. Бережний та ін. На афіші театру серед п’єс вітчизняної і зарубіжної класики були такі вистави: «Лісова пісня» Л.Українки, якою почав свою діяльність театр у листопаді 1918 року, «Гайдамаки» Т.Шевченка у постановці відомого режисера Леся Курбаса, а також «Гріх», «Брехня», «Дисгармонія» В.Винниченка, «Ревізор» М.Гоголя, «Примари» Г.Ібсена, «Ткачі» Г.Гауптмана, «Мірандоліна» К.Гольдоні, «Тартюф» Ж.-Б.Мольєра.  У 1921-26 рр. трупа успішно гастролює по Україні.

У 1927 р. перший державний театр України переведено до   м. Дніпро-петровськ.  У 1930-х роках здійснювали постановки відомі на всю країну режисери: О.Дикий, І.Терентьєв, Г.Юра, К.Кошевський, М.Буторін, Л.Южанський, І.Микитенко, І.Юхименко, В.Галицький та інші.

    Під час Другої світової війни дві концертні бригади на чолі з головним режисером І.Кобринським та народною артисткою України З. Хрукаловою дали більше 300 концертів на фронті.

У повоєнні роки успіхом серед глядачів користувалися оперети та комедії: «Запорожець за Дунаєм» Г.Артемовського, «Майська ніч» М.Старицького,  «Трембіта» Ю.Мілютіна, «Вільний вітер» І.Дунаєвського. Багато з них не сходили з афіш протягом десятиліть. Розквітали  самобутні особистості: режисери К.Капатський, Д.Лазуренко, О.Сумароков; знамениті актори Л.Задніпровський, М.Садовський, З.Хрукалова (лауреат державної премії), В.Кам’янецький, С.Ващук, П.Масоха, М.Ільченко (лауреат державної премії), І.Михлик, А.Білгородський,  О.Аведіков, А.Верменич (лауреат державної премії), В.Овчаренко, Н.Мамай, Г.Козловська, Н.Горна, У.Калініченко, їхні послідовники – К.Карпенко, Л.Бондаренко та інші. У 50-ті роки до трупи приєдналися випускники Дніпропетровського театрального училища,  а саме: С.Станкевич, Г.Березанська, А.Пуліна, В.Божко, А.Максимова,  Л. Вершиніна.

         Молоде покоління шестидесятників, таких як І.Казнадій (гол. реж. 1962-1967 рр.), народні і заслужені артисти: С.Мартинова, О.Петренко, Л.Стилик,  В.Баєнко, Л.Кушкова, В.Шевченко, Ю.Критенко,  В.Чечот             ( випускники Київського державного театрального інституту ім. І.Карпенка-Карого), М.Стороженко, Е.Воробйов, П.Кулик  органічно влилося до  колективу шевченківців і прославляло українську культуру протягом багатьох років.

   Головними режисерами в 70-х роках  були І.Кобринський, В.Божко, О.Горбенко. На довгі роки шевченківцями стали актори: В.Курилов, Г.Босенко, О.Ситченко, М.Корольков, Л.Бєлінська, Ж.Дмитренко. та ін.

           У 1980-х роках у репертуарі чудові вистави: «Кафедра» В.Врублевської, «Енергійні люди» В.Шукшина,  «Піч на колесі» Н.Семенової, «Лавка» А.Гельмана (реж. О.Михайлов). Глядачі на довгі роки запам’ятали спектаклі: «Тев’є-молочник» Шолом-Алейхема (реж. В.Сміян), «Молода хазяйка Ніскавуорі» Х.Вуолійокі (реж. Гр.Богомаз-Бабій), «З коханням не жартують» П.Кальдерона, «Двоє на гойдалці» У.Гібсона, «Моя дорога Памела»      Дж. Патрика (реж. О.Михайлов) та інші.

Після проголошення незалежності України у репертуарі з’являються п’єси за творами  письменників, які за радянських часів були «persona non grata», наприклад, драма «Маруся Чурай» за однойменним твором Ліни Костенко. Глядач знайомиться також із виставою про життя історика Дмитра Яворницького «Народжений під знаком Скорпіона» В.Савченка. Спектакль «Мазепа – гетьман України» за Б.Лепким (постановка головного режисера театру, засл. діяча мистецтв України В.Божка) отримав міжнародну мистецьку премію ім. П.Орлика.

У 1993 році на приміщенні театру (з боку вулиці Воскресенської) з’являються погруддя Г.Сковороди, І.Франка, Л.Українки, В.Винниченка та В.Стуса, створені скульптором К.Чеканьовим.

У 1994-2016 рр.  театром керував народний артист України,  кандидат мистецтвознавства, кавалер ордена «За заслуги» ІІІ ступеня, поет і композитор Валерій Ковтуненко, який за два десятиліття підняв театр на вищий щабель, перетворив його на один із центрів духовного і національного  відродження. Його пісня «Театр» стала гімном шевченківців.

Декілька років поспіль актори театру отримували вищі нагороди на фестивалі Придніпров’я «Січеславна». Так, у 1998 році народний артист України Василь Чечот отримав ґран-прі «Січеславна» за роль Пузиря у комедії «Хазяїн» І.Карпенка-Карого, а в 2000 році – народний артист України Михайло Чернявський за роль Миколи у спектаклі «Украдене щастя» І.Франка (режисер вистав – засл. діяч мистецтв України А.Канцедайло). У 2001 році володарем ґран-прі «Січеславна» стала народна артистка України Лідія Кушкова за свою авторську моновиставу «Кайдашиха» за повістю І.Нечуя-Левицького «Кайдашева сім’я».

   У перше десятиріччя  ХХІ ст.  світ побачили спектаклі головного режисера заслуженого діяча мистецтв України Анатолія Канцедайла, такі як «Автобус» О.Стратієва, «Новосельці» («Мамаша») М.Кропивницького, «Ромео і Жасмин» О.Гавроша та інші; роботи режисера нар. арт. Укр. Лідії Кушкової «Конкурс» О.Галіна, «Страсті за Торчаловим» М.Воронова, «Назар Стодоля» Т.Шевченка, «Лісова пісня» Л.Українки, «Запороги» В.Верете-никова, «Сільва» І.Кальмана («Краща музична вистава» на фестивалі «Січеславна-2008»)  та інші.  Вистави «Назар Стодоля» і «Хазяїн» (реж. А.Канцедайло) у 2003 р. переглянули київські глядачі в приміщенні Національного театру ім. І. Франка, а у 2004 – виставу «Запороги» Віктора Веретенникова, яка  була знята там  як телефільм, який неодноразово транслювався на всеукраїнських телеканалах.           2004 року театр набув статусу академічного.

У різні роки у театрі творили художники-постановники високого рівня майстерності: Л.Скрипка, М.Корольов, В.Зюзін, Є.Пожар, І.Шулик, Л.Овсянникова, В.Козловський, А.Пеньковський та інші. 

          У 2005 році відбулася важлива подія інтернаціонального значення — прем’єра  оперети «Аршин мал алан» У. Гаджибекова (реж. Лідія Кушкова, гол. диригент – засл. діяч мистецтв України Ю.Кутєпов, худ. – І.Шулик, хореограф – В.Грекова), створена за підтримки Дніпропетровського відділення Ліги азербайджанців України. На прем’єрі був присутній посол Азербайджанської Республіки в Україні Талят Алієв. Вистава присвячена 120-й річниці з дня народження композитора Узеїра Гаджибекова.

З 2006 року в репертуарі спектакль-концерт «Бал» Л.Кушкової, присвячений життю і творчості геніального поета Тараса Шевченка, який десять років користується попитом у глядачів, має велике повчальне значення для підростаючого покоління.

Восени 2007 року шевченківці взяли участь у міжнародному театральному фестивалі «Кримський ковчег» з виставою «Джокер» Г.Запольської та у міжнародному фестивалі «Данапріс» (м. Запоріжжя) і отримали почесні відзнаки та дипломи. Також театр щороку отримував  нагороди на різноманітних  театральних фестивалях і конкурсах, таких як: «Мельпомена Таврії» (м.Херсон), «Січеславна» (м.Дніпропетровськ), «Лесині джерела» (м. Новоград-Волинський) та інші.

2009 року відбувся капітальний ремонт приміщення театру. Було придбано сучасну освітлювальну апаратуру.

2013 року театр відсвяткував 95-річний ювілей.

2014 року відбулась реконструкція і капітальний ремонт камерної сцени театру із заміною освітлювальної апаратури.

Сьогодні керманичами закладу є висококваліфіковані фахівці із багаторічним досвідом:

 – Оксана  ПЕТРОВСЬКА, директор-художній керівник театру із листопада 2016 року, заслужена артистка України, провідний майстер сцени, кавалер ордена «Князя Володимира Великого ІІІ ступеня», лауреат Всеукраїнської премії «Жінка ІІІ тисячоліття», волонтер і меценат, організатор гастролей до Польщі та Чехії.

– АНАТОЛІЙ КАНЦЕДАЙЛО – головний режисер театру, засл. діяч мистецтв України, лауреат всеукраїнських фестивалів, конкурсів і премій.

Гран-прі отримали артисти театру ім.Т.Шевченка на фестивалі Придніпров’я «Січеславна» у його постановках: н.а.У. В.Чечот («Хазяїн І.Карпенка-Карого»), (1998), н.а.У. М.Чернявський («Украдене щастя»,  І.Франка (2000),

Гран-прі «Надія Січеславни»-2014 – С.Винокуров («За двома зайцями» М.Старицького. Також вистави «Ромео і Жасмин», «Зона» відзначені на фестивалях «Коронація слова», «Ноmo ludens» та ін.)

– Лідія КУШКОВА – режисер-постановник, артистка драми, народна артистка України,  лауреат  театральної премії ім. Марії Заньковецької (2005), переможець театрального конкурсу Придніпров’я «Січеславна-2001», лауреат міської іменної премії ім. З.Хрукалової (2013),  кавалер орденів «Знак пошани» (1971), «Княгині Ольги» ІІІ ступ. (2009) і «Святої великомучениці Варвари» ІІ ст. (2014), відзнака Дніпропетровської облдержадміністрації – нагрудний знак «За розвиток регіону» (2014).  Із 1962 року служить театру ім.Т.Шевченка, активно пропагує національну літературу та мистецтво,  створивши більше 120 різнопланових високохудожніх сценічних образів. Поставила 27 вистав на сцені театру,  більшість з яких – українська класика, які отримали високу оцінку театральних критиків та глядачів усієї України. Багато з них нагороджені дипломами та призами на різних фестивалях. Авторка казок та інсценізацій.  Спектаклі «Назар Стодоля» Т.Шевченка, «Запороги» В.Веретенникова, «Лісова пісня» Л.Українки, «Наталка Полтавка» І.Котляревського, «Аршин мал алан» У.Гаджибекова знають глядачі України, а   «Майська ніч» М.Гоголя, «Коза-дереза» Л.Кушкової, «Кайдашева сім’я» І.Нечуя-Левицького побачили  і за кордоном (Польща, Чехія, 2015 рік).

У трупі сьогодні – досвідчені артисти драми, лауреати всеукраїнських фестивалів і конкурсів,  народні артисти України: Лідія Кушкова, Михайло Чернявський, Григорій Маслюк, Василь Крачковський, Віктор Гунькін; заслужені артисти України: Оксана Петровська, Вілен Головко, Наталя Тафі, Неля Ніколаєва, Володимир Бережницький, Ірина Медяник,  Валентина Сушко, Валерій Мойсеєнко, Жанна Дмитренко, Світлана Сушко, а також провідні майстри сцени Ольга Радочинська, Вероніка Голованьова, Галина Самара, Яна Корольова,  талановита молодь. Професіонали з великим досвідом роботи: балетмейстер-постановник, засл.діяч мист. Укр. – Олексій Коваленко, заступник директора з художньо-постановочної частини, засл.працівник культури Укр. – Ігор Дворник, завідуюча трупою – Раїса Постолака, завліт – Віктор Шевченко.

У театрі працюють високопрофесійні артисти естрадно-симфонічного оркестру та артисти балету під керівництвом заслуженого діяча мистецтв Ураїни Юрія Бєдника.

У 2014-2016 рр.  репертуар поповнився  новими різноплановими виставами:  Гр. Штонь «Його сіятельство поет», Е.-Е.Шмітт «Маленькі подружні злочини», В.Ковтуненко «Я бачив дивний сон…» — вистава-концерт за творами І.Франка, моновистави засл. працівника культури України Марії Проценко: «Я вам цей борг ніколи не залишу» за Л.Костенко і «Билась птахом змучена душа» за Т.Шевченком, А.Ліндгрен «Пеппі Довгапанчоха», П.Шеффер «Чорна комедія», Г. Ібсен «Гедда Ґаблер, концерт «Світові кінохіти» (автор ідеї та диригент Юрій Бєднік) , «Повернення до раю» за Т.Шевченком – Вілена Головка),  М.Кропивпицький «Доки сонце зійде, роса очі виїсть», концерт для дітей «Мультіленд» Юрія Бєдніка, Л.Кушкова «Пан Коцький» (музика Ю.Бєдніка), патріотичний концерт «Ангели тебе оберігають» І.Кирильчатенка,  Павло Ар’є «Зона», І.Карпенко-Карий «Мартин Боруля».

Театр залишається вірним традиції гастролювати.  Маршрути пролягли до таких міст: Київ, Одеса, Бердянськ, Полтава, Нікополь, Кременчук, Черкаси, Запоріжжя, Маріуполь, Горішні плавні, Кропивницький, Кривий Ріг, Павлоград,  міста  Донецької області та ін. За останні роки відбулися гастрольні тури по Івано-Франківській, Волинській та Закарпатській областях під гаслом «Схід і захід разом!», спрямовані на підтримку української армії.

Значною подією в історії театру став гастрольний тур до Польщі (м.Зелена Ґура) та Чехії (м.Прага) 12-16 вересня 2015 року (організатор – засл.арт.Укр. Оксана Петровська). Західні слов’яни із великим задоволенням переглянули українську класику: «Майську ніч» за М.Гоголем, «Кайдашеву сім’ю» І.Нечуя-Левицького та казку за нар. мотивами «Коза-Дереза» Л.Кушкової (режисер вистав – н.а.У. Лідія Кушкова, яка отримала дві вищі нагороди на Фестивалі української казки (2014 ), м.Дніпро). У Зеленій Ґурі в приміщенні Любузького театру на виставі був присутній радник Надзвичайного та Повноважного Посла України в Польщі Микола Ярмолюк.  На засіданні було підписано договір про подальшу співпрацю між театрами. Поїздка до Польщі та Чехії – це обмін культурним досвідом між націями, запорука встановлення плідних взаємовідносин між  європейськими країнами.

Театр проводить значну благодійницьку роботу серед учнів інтернатів, дитячих будинків, дітей з неповних сімей, чорнобильців. Постійною увагою театру користуються ветерани і учасники війни, які мають змогу безкоштовно відвідувати вистави. Пенсіонери також, на пільгових умовах відвідують вистави театру щонеділі. З радістю зустрічають трупу у дитячих оздоровчих таборах області, куди театр вивозить вистави, казки та театралізовані концерти. За останні три  роки вистави театру благодійно відвідали понад 5 тисяч учасників АТО, в т.ч. бійці, що знаходились на лікуванні та реабілітації в медичних закладах міста, а також члени їх сімей та переселенці із зони АТО за підтримки волонтерського об’єднання «Крила» і благодійного фонду «Допомога Дніпра». Театр проводить просвітницьку, благодійну,  волонтерську роботу, а також виїзні вистави і концерти до військових частин України. Трупа неодноразово побувала на гастролях із благодійними концертами у містах Красногорівка, Вугледар, Мар’їнка, Маріуполі  Донецької області. 19 грудня 2017 року у театрі відбувся показ благодійної казки «Жив собі пес» В.Назарова, гроші від якої були перераховані дітям загиблих бійців на сході України під час антитерористичної операції 2014-2017 рр.

Театр щороку отримує нагороди на різноманітних  театральних фестивалях і конкурсах, таких як: «Мельпомена Таврії» (м.Херсон), «Січеславна» і «Віват актор!» (м.Дніпро), «Данапріс» (м. Запоріжжя), «Лесині джерела» (м. Новоград-Волинський), «Ноmo ludens» (Миколаїв),  на якому в 2016 р. п’ять дипломів отримала вистава «Зона» П.Ар’є. У  репертуарі театру –  сучасні патріотичні вистави і концерти на тему АТО на Сході України, яка розпочалася 2014 року, а саме: патріотичний театралізований концерт «Ангели Тебе Оберігають»,  створений актором нашого театру, учасником бойових дій в зоні АТО Ігорем Кирильчатенком та моновистава засл. працівника культури Марії Проценко «Я вам цей борг ніколи не залишу» за творами Л. Українки, які були відзначені дипломами на Першому театральному фестивалі патріотичного театру «Миротворці», у жовтні 2016 року за підтримки управління культури Дніпропетровської ОДА та «Арт-Юкрейн» (травень 2017 р.), які відбулися  у стінах театру ім. Т.Шевченка. За пропозицією ГO «OУН Дух нації» вистава-концерт «Ангели Тебе Оберігають» висувалася 2017 року до нагородження Національною премією ім. Т.Г. Шевченка. За особисті заслуги та значний внесок у розбудову Дніпропетровської області Ігор Кирильчатенко 2016 року нагороджений медаллю «25 років незалежності України».

 Найвищу нагороду Гран-прі отримав нар. арт. України Віктор Гунькін на фестивалі «Січеславна-2017».  Восени 2017 року із прем’єрним мюзиклом «Мікадо» театр взяв участь у всеукраїнському фестивалі «Феєрія Дніпра» .

Із вересня 2017 року при театрі ім.Т.Шевченка функціонує дитяча театральна студія «Намистечко», в якій викладають фахівці, артисти театру з високим рівнем професійної кваліфікації, що прищеплює любов до театрального мистецтва, української культури, рідного слова підростаючому поколінню.

Творчість театру позитивно висвітлюється у ЗМІ, зокрема в інтернет-виданнях та газетах і журналах: «Наше місто», «Дніпро вечірній», «Лица», «Позиція», «Вісті Придніпров’я», «Сільські новини», «Крила», «Січеслав», «Борисфен», «Дніпро», «Театр плюс» всеукраїнських виданнях «Культура і життя», «День», «Голос України», місцевих телеканалах: «34-й», «11-й», «51-й», «9-й», «Перший державний» та всеукраїнських: «Культура», «СТБ», «5-й», «112». У 2016 році на «Першому національному» телеканалі були показані передачі про  корифеїв театру народних артистів України: режисера Іллю  Кобринського та актора Володимира Шевченка. У 2017 році неодноразово на  5-му телеканалі були показані інтерв’ю з директором театру Оксаною Петровською, Ігорем Кирильчатенком – автором патріотичного концерту «АТО». Частими гостями у прямому ефірі передачі «Ранковий коктейль» на місцевому 51-му телеканалі були завліт театру Віктор Шевченко, провідні артисти театру: н.а.У. Лідія Кушкова, засл. артисти  України Віктор Гунькін, Вілен Головко, режисер Володимир Назаров, головний диригент театру Юрій Бєднік та ін.   На обласному радіо виходили передачі про творчу діяльність театру за участю завліта Віктора Шевченка, головного режисера Анатолія Канцедайла, режисера Лідії Кушкової.

У 2017  року в театрі відбулися такі значні події:

— Випущено вісім прем’єрних вистав: А.Касона «Дерева вмирають стоячи», А.Котляр «Наша кухня», О.Вишня «Мікадо», «Скрипаль на даху» Дж.Бока, «Вахтер» за Г.Пінтером, «Сто тисяч» І. Карпенка-Карого, «Увесь світ» за У.Шекспіром  П.Мага, В.Назаров «Жив собі пес».

Значні заходи та події 2017 року:

 

— 20 січня. Благодійний концерт до 95-ї річниці військового шпиталю м. Дніпро.

— 27 січня. Концерт пам’яті Василя Сліпака, оперного співака. За підтримки Міжнародного фонду «Солідарність».

— Концерт пам’яті учасника бойових дій в зоні АТО оперного співака Василя Сліпака (організатори: Міжнародний  благодійний фонд Ол. Петровського «Солідарність», засл. арт. Укр. О.Петровська, лауреат міжн. премії письменник А.Балаєв);

— 20 лютого. День пам’яті Героїв Небесної сотні. Були запрошені духовенство і керівники міста.

— 7 березня. Смт Черкаське, концерт для воїнів 53-ї механізованої бригади (під час ротації для підняття бойового духу).

— 9 березня. До шевченківських днів  — участь у форумі віршів  біля пам’ятника Т.Шевченку провідних артистів театру.

— 19 березня. Творчий вечір з.а.У. В.Гунькіна з нагоди 60-річчя з дня народження.

— 24 березня. Концерт з  нагоди III річниці Національної гвардії України.

— 27 березня. Святкування Міжнародного дня театру. Ґран-прі “Січеславна-2017  отримав з.а.У. Віктор Гунькін за роль Баби Прісі у виставі«Зона» П.Ар’є (реж. — засл. діяч мист. Укр. А.Канцедайло). «Краща чоловіча роль» — В. Петрушко  за роль Вовчика. «Краща чоловіча роль II плану» – Гр. Маслюк, нар. арт. України,  за роль Омелька ( «Мартин Боруля» І.Карпенка-Карого (реж.-пост. П.Ластівка)). Дипломи за громадську позицію і подарунки отримали артисти Світлана Сушко, Ігор Кирильчатенко (автор сценарію концерту «АТО») та головний диригент  Юрій Бєднік.

— 2 квітня. Всеукраїнська спільна молитва за Україну. Разом із духовенством Київського Патріархату.

— 17 травня. Благодійна вистава «Кайдашева сім’я» для сімей учасників АТО.

— Світлана Сушко  стала переможцем Міжобласного  конкурсу професійних читців ім. І. Франка, у грудні перемогла  у фестивалі камерних вистав «Віват актор!» із авторською моновиставою «Увесь світ» за творами У.Шекспіра.

— Березень. Відкриття театральної виставки в історичному музеї ім. Д.Яворницького;

 23 червня. Святковий концерт з нагоди Дня конституції.

— 13 липня. Мітинг–протест біля приміщення театру ім.Т.Шевченка, спрямований на  визволення політв’язня, кримського режисера Олега Сєнцова, активіста Автомайдану 2014 року.

— 22 серпня . «Форум української молоді діаспор» із 30 країн. Концерт.

— 26 серпня. Вечір пам’яті Іловайської трагедії. (м. Підгороднє)

 23 серпня. Концерт до «Дня незалежності України».

— 10 вересня.  Участь колективу заході до дня міста «Самар Фест».

— 13 жовтня – міський захід за участю театру в концерті до «Дня захисника України»

— 16 жовтня. Виїзд в Маріуполь із виставою «Сватання на Гончарівці»

— 12 листопада. Центральна бібліотека. Участь у заході з нагоди Днів Японської культури «Україна-Японія»: мистецькі шляхи»  (уривок з оперети «Мікадо»). Почесними грамотами за вагомий творчий внесок у заходи міжнародного проекту були нагороджені директор-художній керівник театру засл. арт. Укр. Оксана Петровська, авторський колектив та головний диригент Юрій Бєднік.   

— 14 листопада. Виїзд в зону АТО , м. Мар’їнка Донецької області з концертом «Ангели тебе оберігають».

— 21 листопада. Захід  «До дня гідності та свободи» (в рамках програми міського голови Б.Філатова «Культурна столиця»).

— 25 листопада. Захід до «Дня пам’яті жертв голодомору».

— 5 грудня. Урочистості та концерт з нагоди «Дня збройних сил України»

— 14 грудня .Вистава «Зона» П.Ар’є , присвячена Дню вшанування пам’яті учасників ліквідації на Чорнобильській АЕС.

— 16 грудня. Презентація плану будівництва Святопокровського кафедрального собору.

— 19 грудня – Прем’єра казки-мюзиклу «Жив собі пес» В.Назарова. Кошти від квитків передані дітям бійців, які загинули в АТО.

— 25 грудня. Благодійний концерт  в Авдіївці Донецької області.

 Восени 2018 року театр відсвяткує ювілей –  сторіччя від дня заснування.

У грудні 2018 року Указом Президента України театру присвоєно статус «національний».

Поточні події

Вистава «Цікаві пригоди Котика і Півника». Прем'єра!
22 грудня, 10:30
ціна: від 150 грн
Купити квитки Залишилось квитків: 530
Вистава «Циганка Аза»
22 грудня, 16:00
ціна: від 150 грн
Купити квитки Залишилось квитків: 569
Freedom Ballet. Танцювальна вистава "ШАФА"
23 грудня, 18:00
ціна: від 1390 грн
Купити квитки Залишилось квитків: 8
Вистава «Чарівний черевичок Попелюшки»
24 грудня, 10:30
ціна: від 150 грн
Купити квитки Залишилось квитків: 556
Вистава «Сни різдвяної ночі. АндерСон»
25 грудня, 13:30
ціна: від 150 грн
Купити квитки Залишилось квитків: 258
Вистава «Вечори на хуторі поблизу Диканьки»
25 грудня, 18:00
ціна: від 150 грн
Купити квитки Залишилось квитків: 451
Вистава «Сни різдвяної ночі. АндерСон»
26 грудня, 10:30
ціна: від 150 грн
Купити квитки Залишилось квитків: 335
Концерт естрадно-симфонічного оркестру «Зустріч двох легенд»
26 грудня, 18:00
ціна: від 150 грн
Купити квитки Залишилось квитків: 646
Вистава «Чарівник смарагдового міста»
27 грудня, 10:30
ціна: від 150 грн
Купити квитки Залишилось квитків: 549
Вистава «Вечори на хуторі поблизу Диканьки»
27 грудня, 18:00
ціна: від 150 грн
Купити квитки Залишилось квитків: 453
Вистава «Сни різдвяної ночі. АндерСон»
28 грудня, 10:30
ціна: від 150 грн
Купити квитки Залишилось квитків: 335
Вистава «Ідеальний чоловік»
28 грудня, 16:00
ціна: від 150 грн
Купити квитки Залишилось квитків: 646
Вистава «Чарівний черевичок Попелюшки»
29 грудня, 10:30
ціна: від 150 грн
Купити квитки Залишилось квитків: 499
Вистава «Вечори на хуторі поблизу Диканьки»
29 грудня, 16:00
ціна: від 250 грн
Купити квитки Залишилось квитків: 410
Вистава «Сни різдвяної ночі. АндерСон»
31 грудня, 10:30
ціна: від 150 грн
Купити квитки Залишилось квитків: 566
Вистава «Конотопська відьма». Прем'єра!
8 січня, 18:00
ціна: від 200 грн
Купити квитки Залишилось квитків: 295
Вистава «Вій»
21 січня, 18:00
ціна: від 200 грн
Купити квитки Залишилось квитків: 392