Будинок Клоунів

вул. Ольгіївська, 23

 

8 березня 2003 року в Одесі в приміщенні колишнього кінотеатру "Дружба" на вул. Ольгіївська, 23 відкрився унікальний культурний центр - театр "Дім клоунів". Ідею відкриття театру втілила комік-трупа "Маски-шоу" під керівництвом беззмінного лідера Георгія Делієва. Церемонія відкриття перетворилася в грандіозне шоу: артисти веселили публіку і журналістів, а замість традиційної червоної стрічки Делієв та Барський разом з мером Одеси розпиляли на сцені бревнишко, пофарбоване в червоний колір.

До відкриття театру була приурочена прем'єра поетичної комедії "Отелло", що стало ще одним подарунком жителям і гостям міста. Як і в попередніх своїх театральних постановках, автором текстів є Борис Барський, а режисером - Георгій Делієв. Протягом трьох наступних вечорів "Маски" при повному аншлагу радували глядачів прем'єрою нового спектаклю.

Наступна прем'єра відбулася в день Гуморини. Артисти комік-трупи зіграли в своєму театрі велике шоу-рев'ю "Атака клоунів", яке до цього показували в Одесі лише фрагментально.

З першого дня роботи театру, двері відкриті для колег і однодумців знаменитої комік-трупи: клоунів і гумористів - для всіх творчих, невгамовних, неординарно мислячих людей. Окремі програми присвячені творчості артистів не тільки з Одеси, але і з інших міст і країн.

День міста Одеса, 2 вересня, не випадково збігся з відкриттям театрального сезону в Будинку клоунів (по крайней мере, так думають артисти комік-трупи). До цих свят комік-трупа подарувала глядачам спектакль-ревю за участю "Масок" і комік-тріо "Деревня дураков".

На сцені театру граються всі вистави на основі п'єс Б. Барського із серії "Гра в класики": "Ромео і Джульєтта", "Дон Жуан", "Орфей і Еврідіка" і ін., Клоунські програми з репертуару комік-трупи. Є плани відновити і поставити в новій обробці спектакль "Нічна симфонія". А Борис Барський тим часом замислюється над новою комедією "Три сестри".

Також в Будинку клоунів проходять вечори поезії Б. Барського, які побудовані в формі діалогу з залом. Причому, за словами Бориса, у своїй сольній програмі він демонструє всі свої творчі можливості, починаючи від поезії (а її чимало, на сьогоднішній момент вийшло чотири збірки віршів Б. Барського - прим. Автора) і пантоміми і завершуючи вокальними здібностями, танцями і демонстрацією фокусів.

Колектив "Умілі ноги" постійний учасник шоу-проектів "Будинку клоунів". Один з наймасштабніших відбувся 22 травня 2004 року, де школа степ-танцю показала танцювальне шоу в жанрі американського, ірланскій степу і мистецтва танцю Фламенко з елементами живого звуку ( "tap band") і ексцентрики в танцювальних номерах.

Не забувають артисти "Маски-шоу" і про соціальних акціях. Так напередодні Дня вчителя комік-трупа і районний відділ освіти провели в "Будинку клоунів" святковий концерт для всіх вчителів Приморського району м.Одеса. А з листопада при театрі відкритий Недільний сімейний клуб, який щонеділі буде радувати дітей і дорослих різноманітними розважальними програмами.

До Дня інвалідів на сцені "Будинку клоунів" виступить унікальна в своєму роді шоу-група "Фенікс" під керівництвом Євгенії Волошиної. На суд глядачів буде представлено програму з оригінальними танцями і піснями в жестовому виконанні.

Багато уявлень проходять на сцені театру спеціально для дітей. Так регулярно граються вистави "Шар-шоу", а також провідних ізраїльських артистів Жо-жо і Лі-лі "Острів клоунів". У програмах вистави представлені тварини, приголомшливі акробатичні трюки, актори-імпровізатори, які втягують глядачів у свої дійства, роблячи глядачів учасниками вистави. З осені в "Будинку клоунів" виступає дитячий театр "Мозаїка" в барвистому спектаклі з виконанням пісень на німецькій мові - "Фігаро". Подбала комік-трупа "Маски-шоу" і про дітей, яким подобається творчість - при театрі "Дім клоунів" проводиться набір в школу акторської майстерності. Заняття проводять фахівці з хореографії, сценічної майстерності, а також, у вільний від гастролей час, артисти "Масок".

Всі спектаклі та розважальні програми проходять при повному аншлагу, так що "Маски-шоу" подумують про можливе розширення глядацької зали.

Після "вселення" "Масок" в колишній кінотеатр, будівля істотно змінилося, а головне - набуло світлу і добру енергетику. Відреставрований глядацький зал нагадує середньовічний місто зі статуями, колонами, балконами, потрапляючи в який забуваєш про всі негаразди і печалі. Декорації для залу зробив відомий київський художник Олександр Батен.

Гостей Будинку клоунів при вході зустрічають клоуни, які дають можливість перейнятися священним духом свята з першої ж секунди перебування в театрі - вони показують фокуси, застигають в неймовірних фігурах, грають з дітьми, дарують їм подарунки, розігрують призи.

У всіх відвідувачів театру є можливість познайомитися з творчістю вічного романтика комік-трупи "Маски-шоу" - в фойє театру купити збірники ліричних віршів Б. Барського. А також придбати на пам'ять продукцію з логотипом комік-трупи: плакати, на яких після виступу отримати автограф улюбленого артиста, футболки, кепки, календарі тощо

Великий інтерес представляє собою і хол театру. Одна зі стін відведена під картинну галерею робіт Георгія Делієва написаних олією, таких як "Ангел з гирями", "Піонер", "Недбалий автопортрет" і ін. На іншій стіні розміщені фотороботи Олександра Постоленка "Лід", "Зона", "Вони за нами спостерігають "і багато інших. Третя представляє собою фотогалерею артистів комік-трупи "Маски-шоу" у виконанні Олени Мартинюк. Артисти вирішили зробити шанувальникам своєї творчості подарунок - на четвертій стіні кожен бажаючий може залишити побажання артистам "Масок".

Після вистави продовжити свято можна в арт-кафе, відкритому при театрі, "Рестор мана-мана". Всіх відвідувачів зустрічає Борис Барський та Наталя Бузько, Георгій Делієв нагадає Вам, що кафе відкрили 19 вересня 2003 г. А як втілилася ідея про те, щоб артисти зустрічали гостей, коли вся трупа на гастролях, ви побачите відвідавши арт-кафе в будь-який день з 11.00 і до останнього відвідувача.

У кафе ви зможете покуштувати салат "Біла гвардія", омлет з грибами і сиром "Гамлет", насолодитися салатом "Парфеном", судаком смаженим під соусом "Джордано Бруно" та іншими смачними речами. А так же побачити багатьох відомих артистів (наприклад, Слава Полунін під час останніх гастролей в Одесі зайшов на вогник в супроводі дружини, сина, друзів, бувають в театрі і Олег Філімонов, Юрій Гальцев і ін.),, Спортсменів.

Будинок клоунів завжди створить Вам свято, яке Ви надовго запам'ятаєте і Вам захочеться при першій же можливості знову зануритися в світ радості, свята і щастя.

Поточні події

Щенячий патруль
23 червня, 11:30
ціна: від 150 грн
Купити квитки Залишилось квитків: 190
Вистава "Мегери"
25 червня, 18:00
ціна: від 350 грн
Купити квитки Залишилось квитків: 129